Велчев призна за липсата на координация между прокурори по свързани дела
Главният прокурор Борис Велчев призна, че в прокуратурата няма ясна координация между отделните прокурори, работещи по дела с връзка помежду си. Преди началото на заседанието на Висшия съдебен съвет Велчев добави, че е издал методически указания за решаването на този проблем.
Повод за неговия коментар бяха пропуските на обвинението по делата срещу соченият за наркобос номер 1 на Югозападна България Васил Маникатов. Велчев добави, че няма да бъдат проверявани думите на вътрешния министър Цветан Цветанов според които председателят на Съюза на съдиите Мирослава Тодорова покровителства организираната престъпност.
Другата седмица окончателно ще бъде въведена в действие новата структура на Върховна касационна прокуратура, където ще има специализиран сектор, който ще наблюдава дела и за полицейско насилие, добави още Велчев.
dariknews.bg


























