Поредица обучения за млади хора разглеждат теми за медийни умения и човешки права
.jpg)
Третият модул запознава участниците с наръчника за обучение по правата на човека за младежи КОМПАС, разработен от Съвета на Европа
Екипът на „Черноморски младежки център“ – гр. Варна и Фондация „Владиславово“ - партньор по проекта, канят младежи за участие в обучение на тема „Човешки права и демокрация“.
Обучението ще предостави възможност за придобиване на нови знания и практически умения, свързани с правата на човека, активното гражданство и ролята на младите хора в демократичните процеси.
Участници – младежи на възраст между 15 г. и 29 г. включително.
Обучението „Човешки права и демокрация“ се провежда в 3 обучителни модула. Третият модул е в три работни сесии.
Темите, които ще бъдат разгледани в първата сесия са:
Запознаване с ангажираните институции и организации с проблемите на младите хора; Функции на държавата. Функции на институциите. Методологията и обучителните насоки, заложени в наръчника за обучение по правата на човека за младежи КОМПАС, разработен от Съвета на Европа.
Работа по групи.
Форматът на дейностите е в хибридна форма – присъствено и онлайн. Моля до 7 май 2026 г. да заявите вашето участие, както и да посочите начинът на участие. Изпратете заявките на имейл: Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. . Ще се свържем с вас за да ви изпратим подробна програма, час и място на провеждане на събитието, а заявилите онлайн участие ще получат линк за конферентната връзка.
Всеки от участниците получава сертификат!
Заповядайте, очакваме Ви!
Черноморски младежки център – Варна е създаден, за да бъде място, където младежкото участие е в основата на всяко действие, а младите хора се чувстват приети, ценени и вдъхновени. Всяко момиче и момче заслужава достъп до и неформално образование за младежи, които да му дадат умения и увереност да променя своята общност и света около себе си.
.jpg)




